  • B32926C3106M000
B32926C3106M000
advertisement
Manufacturer No:
B32926C3106M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32926C3106M000
Datasheet:
B32926C3106M000
Description:
B32926 10μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP)
Quantity:
In Stock : 9480
Step5Bar-code shipping tag
B32926C3106M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32926
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.634Lx1.102W 41.50mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    1.673 42.50mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    28mm