  • B33364A5106J050
B33364A5106J050
advertisement
Manufacturer No:
B33364A5106J050
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B33364A5106J050
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Film Capacitor 5% Radial Quick Connect 440V-AC Polypropylene Brackets, Chassis Mount, Holder
Step5Bar-code shipping tag
B33364A5106J050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Brackets, Chassis Mount, Holder
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Dielectric
    PP
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • Height
    75mm
  • Height Seated (Max)
    76.9874mm
  • Length
    51.5112mm
  • Width
    31.496mm