  • B37931K0103K060
B37931K0103K060
advertisement
Manufacturer No:
B37931K0103K060
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37931K0103K060
Package:
Datasheet:
B37931K0103K060
Description:
B37931(10-50V) 10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
B37931K0103K060
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37931(10-50V)
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6002mm