  • B37981F5223K051
B37981F5223K051
advertisement
Manufacturer No:
B37981F5223K051
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37981F5223K051
Description:
22nF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37981F5223K051
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    2.4892mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    5.0038mm