  • B41002A6226M
B41002A6226M
advertisement
Manufacturer No:
B41002A6226M
HK JDW NO:
3410-B41002A6226M
Description:
22μF Capacitor 20% Bulk 60mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41002A6226M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK/TR
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    8mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm
  • Length
    7mm