  • B43501B277M80
B43501B277M80
advertisement
Manufacturer No:
B43501B277M80
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43501B277M80
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
270μF Capacitor 20% 1.77A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43501B277M80
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    490mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.77A
  • Impedance
    590mOhm
  • Diameter
    25mm
  • Height
    55mm
  • Height Seated (Max)
    56.9976mm