  • B43821A9106M1
B43821A9106M1
advertisement
Manufacturer No:
B43821A9106M1
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43821A9106M1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 115mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43821A9106M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18Ohm
  • Ripple Current
    115mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm