  • B5020L24F-BSR
B5020L24F-BSR
advertisement
Manufacturer No:
B5020L24F-BSR
HK JDW NO:
528-B5020L24F-BSR
Package:
Datasheet:
B5020L24F-BSR
Description:
FAN BLOWER 51X20MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
B5020L24F-BSR
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.049lb 22.23g
  • Series
    B5020
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 51mm Lx50mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • RPM
    4000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    6.0 CFM (0.168m3/min)
  • Noise
    29.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.200 in H2O (49.8 Pa)