  • B57238S0100M051
B57238S0100M051
advertisement
Manufacturer No:
B57238S0100M051
HK JDW NO:
3410-B57238S0100M051
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Thermistor NTC 10 Ohm 20% 2-Pin Radial 3065K Cardboard T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B57238S0100M051
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    TIN
  • HTS Code
  • Depth
    7mm
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3.9W
  • Operating Temperature (Max)
    170°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C