  • B72214T2231K105
B72214T2231K105
advertisement
Manufacturer No:
B72214T2231K105
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72214T2231K105
Package:
3-SIP
Datasheet:
B72214T2231K105
Description:
EPCOS B72214T2231K105 TVS Varistor, ThermoFuse T Series, 230 V, 300 V, 595 V, SIP, Transient Voltage
Step5Bar-code shipping tag
B72214T2231K105
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AdvanceD Thermofuse
  • Feature
    Thermally Protected
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    380pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    396V
  • Energy
    90J
  • Varistor Voltage (Min)
    324V
  • Varistor Voltage (Typ)
    360V
  • Maximum AC Volts
    230V
  • Maximum DC Volts
    300V