  • B72530G1170K062
B72530G1170K062
advertisement
Manufacturer No:
B72530G1170K062
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B72530G1170K062
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
B72530G1170K062
Description:
CT1210K17AUTOG_G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B72530G1170K062
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    2200pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7V
  • Energy
    1.7J
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27V
  • Maximum AC Volts
    17V
  • Maximum DC Volts
    22V
  • Current - Surge
    400A