  • B78108S1472J000
B78108S1472J000
advertisement
Manufacturer No:
B78108S1472J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B78108S1472J000
Package:
Axial
Datasheet:
B78108S1472J000
Step5Bar-code shipping tag
B78108S1472J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BC
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    820mA
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    340mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz