  • B82498F3270G001
B82498F3270G001
advertisement
Manufacturer No:
B82498F3270G001
HK JDW NO:
3410-B82498F3270G001
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
B82498F3270G001
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Depth
    1.7mm
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.52Ohm
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Inductance-Nom (L)
    0.027 μH
  • DC Current
    700mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500MHZ
  • Length
    2.3mm