  • B82791H2401N1
B82791H2401N1
advertisement
Manufacturer No:
B82791H2401N1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82791H2401N1
Description:
Common Mode Choke Through Hole Power Line 400mA 2 Lines 1.35 Ohm (Typ) -40°C ~ 125°C
Step5Bar-code shipping tag
B82791H2401N1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    50%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Depth
    7.4mm
  • Voltage - Rated AC
    42V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Inductance
    15 mH
  • Max DC Current
    400mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.35Ohm
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Height
    17.6022mm
  • Length
    15.2908mm
  • Width
    7.3914mm