  • BGF-46166-18-4-003
BGF-46166-18-4-003
advertisement
Manufacturer No:
BGF-46166-18-4-003
Manufacturer:
BDNC (HOLDING) LIMITED
HK JDW NO:
98-BGF-46166-18-4-003
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER FLAT GLASS 166X46X17MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BGF-46166-18-4-003
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Shape
    Oval, Rectangular Frame
  • Material - Cone
    Aluminum Composite, Glass Composite
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    Woofer
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    3.4Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    90Hz
  • Power - Max
    180W
  • Power - Rated
    35W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    75.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm