  • BK1005HW121-T
BK1005HW121-T
advertisement
Manufacturer No:
BK1005HW121-T
HK JDW NO:
782-BK1005HW121-T
Datasheet:
BK1005HW121-T
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BK1005HW121-T
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    350mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    450mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    240mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.5mm