  • LI0805H151R-00
LI0805H151R-00
advertisement
Manufacturer No:
LI0805H151R-00
HK JDW NO:
449-LI0805H151R-00
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LI0805H151R-00
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI0805H151R-00
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Rated Current
    0.8A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Impedance @ Frequency
    150Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm