  • BK1/S500-32-R
BK1/S500-32-R
advertisement
Manufacturer No:
BK1/S500-32-R
HK JDW NO:
255-BK1/S500-32-R
Package:
5mm x 20mm
Step5Bar-code shipping tag
BK1/S500-32-R
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    S500
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    32mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    40Ohms