  • BK/C515-800-R
BK/C515-800-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/C515-800-R
HK JDW NO:
255-BK/C515-800-R
Package:
2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Datasheet:
BK/C515-800-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/C515-800-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2AG, 5mm x 15mm (Axial)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C515
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.598L 5.50mmx15.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    10.544
  • DC Cold Resistance
    0.23Ohms