  • BK/GBB-V-25-R
BK/GBB-V-25-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/GBB-V-25-R
HK JDW NO:
255-BK/GBB-V-25-R
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
Datasheet:
BK/GBB-V-25-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/GBB-V-25-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    GBB
  • Size / Dimension
    0.266Diax1.292L 6.76mmx32.82mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Voltage - Rated AC
    250V