  • BK/GDA-3.15A
BK/GDA-3.15A
advertisement
Manufacturer No:
BK/GDA-3.15A
HK JDW NO:
255-BK/GDA-3.15A
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
BK/GDA-3.15A
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GDA
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    8.1
  • DC Cold Resistance
    0.037Ohms