  • BK/GMC-6.3A
BK/GMC-6.3A
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMC-6.3A
HK JDW NO:
255-BK/GMC-6.3A
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMC-6.3A
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMC-6.3A
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, KC-MARK, MITI, UL
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    110
  • DC Cold Resistance
    0.012Ohms