  • BK/GMD-1.2-R
BK/GMD-1.2-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMD-1.2-R
HK JDW NO:
255-BK/GMD-1.2-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1021
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMD-1.2-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GMD
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    1.2A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, PSE/JET, UL
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    16
  • DC Cold Resistance
    0.299Ohms