  • BLM18PG221SN1D
BLM18PG221SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18PG221SN1D
HK JDW NO:
535-BLM18PG221SN1D
Datasheet:
BLM18PG221SN1D
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BLM18PG221SN1D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Weight
    2.012816mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    1.4A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    220Ohm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    220Ohm
  • Max DC Current
    1.4A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    1.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Impedance @ Frequency
    220Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm