  • BLM21AG471SH1D
BLM21AG471SH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM21AG471SH1D
HK JDW NO:
535-BLM21AG471SH1D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BLM21AG471SH1D
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 0805 470ohms Gen Use Tape
Step5Bar-code shipping tag
BLM21AG471SH1D
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    EMIFIL®, BLM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    470Ohm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    470Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    190mOhm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Impedance @ Frequency
    470Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm