  • BMVK350ADA100MF60G
BMVK350ADA100MF60G
advertisement
Manufacturer No:
BMVK350ADA100MF60G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-BMVK350ADA100MF60G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MVK-BP 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 23mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Bi-Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
BMVK350ADA100MF60G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MVK-BP
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    23mA
  • Polarization
    Bi-Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm