  • BSI063R5900FR22
BSI063R5900FR22
advertisement
Manufacturer No:
BSI063R5900FR22
HK JDW NO:
875-BSI063R5900FR22
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 590mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
BSI063R5900FR22
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    590mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm