  • BV030-6944.0
BV030-6944.0
advertisement
Manufacturer No:
BV030-6944.0
HK JDW NO:
664-BV030-6944.0
Package:
Datasheet:
BV030-6944.0
Description:
XFRMR LAMINATED 4VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
BV030-6944.0
  • Size / Dimension
    53.00mm Lx44.00mm W
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Max Output Current
    133mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 266mA Series 133mA
  • Power - Max
    4VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Height
    750μm
  • Height Seated (Max)
    19.00mm
  • Length
    53mm
  • Width
    44mm