  • BZX79-C4V3,113
BZX79-C4V3,113
advertisement
Manufacturer No:
BZX79-C4V3,113
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX79-C4V3,113
Datasheet:
BZX79-C4V3,113
Purchasing and Inquiry
BZX79-C4V3,113 Overview
The reverse leakage current needed to power this electric device is 3μA @ 1V.Zener (Nom)'s maximum voltage is reduced to zero during operation.For its operation, the maximum voltage - Forward (Vf) 900mV @ 10mA is supplied.
BZX79-C4V3,113 Features
reverse leakage current of 3μA @ 1V
3μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
BZX79-C4V3,113 Applications
There are a lot of Nexperia USA Inc. BZX79-C4V3,113 applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
BZX79-C4V3,113
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    ALF2
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Tolerance
    ±5%
  • Base Part Number
    BZX79C4V3
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V