  • C1005X5R1E683KT
C1005X5R1E683KT
advertisement
Manufacturer No:
C1005X5R1E683KT
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-C1005X5R1E683KT
Package:
0402
Datasheet:
C1005X5R1E683KT
Description:
68nF Ceramic Capacitor 10% 0402
Step5Bar-code shipping tag
C1005X5R1E683KT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm