  • C164CI8E25MDBKXUMA1
C164CI8E25MDBKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
C164CI8E25MDBKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-C164CI8E25MDBKXUMA1
Package:
80-QFP
Description:
64KB 64K x 8 OTP C166 16-Bit Microcontroller C16xx Series 80 Pin 25MHz 80-QFP
Quantity:
In Stock : 5963
Step5Bar-code shipping tag
C164CI8E25MDBKXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    80-QFP
  • Number of Pins
    80
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C16xx
  • Published
    1999
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    64kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    59
  • RAM Size
    4K x 8
  • Memory Type
    EPROM, OTP
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.75V~5.5V