  • C2012X5R1A106MT
C2012X5R1A106MT
advertisement
Manufacturer No:
C2012X5R1A106MT
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-C2012X5R1A106MT
Package:
0805
Datasheet:
C2012X5R1A106MT
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C2012X5R1A106MT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm