  • CA20C0807HNT
CA20C0807HNT
advertisement
Manufacturer No:
CA20C0807HNT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CA20C0807HNT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CA20C0807HNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA20C0807HNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA20
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±150ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Rise Time-Max
    7ns
  • Fall Time-Max
    7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm