  • CA32C10007PMT
CA32C10007PMT
advertisement
Manufacturer No:
CA32C10007PMT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CA32C10007PMT
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CA32C10007PMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA32C10007PMT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CA32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±150ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    40mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.2mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    7ns
  • Fall Time-Max
    7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm