  • CAY17-473JALF
CAY17-473JALF
advertisement
Manufacturer No:
CAY17-473JALF
HK JDW NO:
103-CAY17-473JALF
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CAY17-473JALF
Description:
Resistor Networks & Arrays 47K ohm
Step5Bar-code shipping tag
CAY17-473JALF
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    CAY17
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Power Rating
    250mW
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm