  • CB3-3C-10M0000-T
CB3-3C-10M0000-T
advertisement
Manufacturer No:
CB3-3C-10M0000-T
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3-3C-10M0000-T
Package:
CSMD
Datasheet:
CB3-3C-10M0000-T
Step5Bar-code shipping tag
CB3-3C-10M0000-T
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CSMD
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Power Supplies
    5V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Supply Current-Max
    25mA
  • Output Load
    50 pF
  • Output Low Current-Max
    16mA