  • CB3LV-3C-74M7528
CB3LV-3C-74M7528
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3C-74M7528
HK JDW NO:
221-CB3LV-3C-74M7528
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
CB3LV-3C-74M7528
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3C-74M7528
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    74.7528MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    74.7528MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    30pF
  • Max Supply Current
    40mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm