  • CC15-4812SRH-E
CC15-4812SRH-E
advertisement
Manufacturer No:
CC15-4812SRH-E
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CC15-4812SRH-E
Package:
20-SMD Module, 17 Leads
Datasheet:
CC15-4812SRH-E
Description:
Isolated DC/DC Converters 15W 12V 1.25A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC15-4812SRH-E
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    20-SMD Module, 17 Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Series
    CC-P-E (15W)
  • Size / Dimension
    1.51Lx1.17W x 0.27 H 38.4mmx29.6mmx6.8mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    17
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Height Seated (Max)
    5mm
  • Length
    37.6mm
  • Width
    27.6mm