  • CC25-2403SF-E
CC25-2403SF-E
advertisement
Manufacturer No:
CC25-2403SF-E
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CC25-2403SF-E
Package:
30-DIP Module, 25 Leads
Datasheet:
CC25-2403SF-E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC25-2403SF-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Output (Max)
    7.5A
  • Output Current
    7.5A
  • Output Power
    25W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Min Input Voltage
    18V
  • Max Input Voltage
    36V
  • Current - Output 1
    7.5A
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    7.112mm
  • Length
    61.976mm
  • Width
    33.02mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    30-DIP Module, 25 Leads
  • Weight
    20g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CC-E (25W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.77Lx1.70W x 0.28 H 44.9mmx43.2mmx7.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    7.5A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V