  • CCF5063R4FKR36
CCF5063R4FKR36
advertisement
Manufacturer No:
CCF5063R4FKR36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF5063R4FKR36
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 63.4Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF5063R4FKR36
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    63.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    330mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    1.57mm
  • Length
    3.63mm