  • CDH38D09NP-1R5MC
CDH38D09NP-1R5MC
advertisement
Manufacturer No:
CDH38D09NP-1R5MC
HK JDW NO:
738-CDH38D09NP-1R5MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDH38D09NP-1R5MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDH38D09NP-1R5MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    CDH38D09
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.25A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    1.25A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm