  • CDRH104RNP-470NC
CDRH104RNP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH104RNP-470NC
HK JDW NO:
738-CDRH104RNP-470NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH104RNP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 1.9A 128 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH104RNP-470NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    1.500002g
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    CDRH104R
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    1.9A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    128mOhm Max
  • Max DC Current
    1.9A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.1A
  • Case/Size Code
    4039
  • DC Current
    1.9A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm