  • CDMC6D28NP-3R3MC
CDMC6D28NP-3R3MC
advertisement
Manufacturer No:
CDMC6D28NP-3R3MC
HK JDW NO:
738-CDMC6D28NP-3R3MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDMC6D28NP-3R3MC
Description:
Quantity:
In Stock : 1087
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDMC6D28NP-3R3MC
    Select All
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    4.9A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30.6mOhm Max
  • Max DC Current
    6.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    5A
  • Case/Size Code
    2926
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    CDMC6D28
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.256W 7.25mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%