  • CDR7D43MNNP-150NC
CDR7D43MNNP-150NC
advertisement
Manufacturer No:
CDR7D43MNNP-150NC
HK JDW NO:
738-CDR7D43MNNP-150NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR7D43MNNP-150NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR7D43MNNP-150NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    839.99637mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CDR7D43MN
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80.4mOhm Max
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.35A
  • Case/Size Code
    2929
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm