  • CDR95NP-680MC
CDR95NP-680MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR95NP-680MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDR95NP-680MC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR95NP-680MC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    CDR95
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Case/Size Code
    5137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    208mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    68 μH
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    5.207mm
  • Length
    12.9032mm
  • Width
    9.398mm