  • CDRH104RNP-3R8NC
CDRH104RNP-3R8NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH104RNP-3R8NC
HK JDW NO:
738-CDRH104RNP-3R8NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH104RNP-3R8NC
Description:
FIXED IND 3.8UH 5.5A 13 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH104RNP-3R8NC
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    CDRH104R
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    5.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm Max
  • Max DC Current
    6A
  • Case/Size Code
    4039
  • DC Current
    5.5A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm