  • CDRH10D68NP-100MC
CDRH10D68NP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH10D68NP-100MC
HK JDW NO:
738-CDRH10D68NP-100MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH10D68NP-100MC
Step5Bar-code shipping tag
CDRH10D68NP-100MC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH10D60B/T150
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    10.5mm
  • Current Rating
    4.4A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    21.5mOhm Max
  • Max DC Current
    4.4A
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.8A
  • Case/Size Code
    3939
  • Height
    7.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm