  • CDRH2D09CNP-3R3NC
CDRH2D09CNP-3R3NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH2D09CNP-3R3NC
HK JDW NO:
738-CDRH2D09CNP-3R3NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH2D09CNP-3R3NC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH2D09CNP-3R3NC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH2D09C
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    174mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    500mA
  • Case/Size Code
    1313
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm