  • CDRH3D11HPNP-100NC
CDRH3D11HPNP-100NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D11HPNP-100NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D11HPNP-100NC
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 600MA 413 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D11HPNP-100NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH3D11/HP
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    413mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    800mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm