  • CDRH50D28RNP-100MC
CDRH50D28RNP-100MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH50D28RNP-100MC
HK JDW NO:
738-CDRH50D28RNP-100MC
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH50D28RNP-100MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    CDRH50D28R
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.75A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    87mOhm Max
  • Max DC Current
    1.75A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Case/Size Code
    2020
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 25% TOLERANCE
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm